





Suggesties: kokenwijntussenjaarpopulaire bestemmingkunst en cultuurprofessionele cursusminigroepen50+jongerenexamencursusconversatiesportmuziek
Rimini is een badplaats aan de Adriatische kust met kilometers zandstrand. Het is een stad met twee gezichten: naast het nieuwe gedeelte met een kosmopolitische sfeer en talrijke uitgaansmogelijkheden en sportfaciliteiten, is er het schilderachtige oude stadsdeel, met een rijk historisch verleden.
Je vindt in Rimini gezellige pleinen, steegjes, parken en talloze overblijfselen uit de Romeinse tijd, zoals o.a. het amfitheater, de Boog van Augustus en de Tiberiusbrug, die het oude centrum verbindt met de wijk Borgo San Giuliano. Fellini-liefhebbers kunnen zich inleven in zijn wereld, die nog voortleeft tussen de steegjes en de huisjes van Borgo San Giuliano, waar je de muurschilderingen van Riminese schilders kunt bewonderen, die de film en het leven van de ‘maestro’ uitbeelden. Ook het fascinerende Grand Hotel (“Amarcord”) is voor hen een must.
In het centrum van Rimini is ook de universiteit van Bologna gevestigd, waardoor de stad het hele jaar door een gezellige universiteitsstad is geworden met leuke wijnbars en talrijke restaurantjes, waar je de verrukkelijke gerechten uit Romagna kunt proeven. Rimini biedt tevens vele culturele evenementen, zoals muziek- en filmfestivals, musea, archeologische tentoonstellingen en in de zomer op de pleinen voorstellingen met animatie, muziek en straattheater.
Rimini heeft ook een zeer interessant achterland met op korte afstand vele middeleeuwse heuvelstadjes en burchten van de familie Malatesta, de republiek San Marino en natuurparken.
TIP: Rimini is een mooie historische stad die absoluut de moeite waard is om te bezoeken en tevens een prachtig achterland heeft!
De school is gevestigd in een fraai pand aan de Corso d’Augusto, de gezellige winkelstraat in het historische centrum van Rimini. Monica en Donatella runnen de middelgrote school en doen er alles aan om de cursisten een fijne tijd te bezorgen. De sfeer op de school wordt gekenmerkt door de spreekwoordelijke warmte en vriendelijkheid van de bevolking van Romagna. Cursisten van de school kunnen met korting gebruik maken van de faciliteiten van “Bagno Pino” nr. 44 (en met korting ligstoelen huren enz.), een strandpaviljoen waar ook een aantal door de school georganiseerde activiteiten plaatsvindt en waar iedereen elkaar treft in de zomer.
De school beschikt over airconditioning en voor zelfstudie stelt de school Italiaanse romans, tijdschriften, kranten en video’s beschikbaar. Deze school biedt een grote verscheidenheid aan cursussen, zowel op cultureel en muzikaal gebied als op zakelijk gebied. In de zomer gaan veel jongeren (en wat minder ouderen) naar deze school, maar buiten deze maanden ook veel ouderen.
Aanrader: “Italiano Passeggiando” privéconversatieles tijdens een wandeling met de docent (er zijn vele thema’s mogelijk).
De standaard groepslessen vinden meestal ’s morgens plaats van 9 -13 uur met een kwartier pauze halverwege.
Niveaus: 6 niveaus
Erkenning school: officieel erkend door het Italiaanse Ministerie van Onderwijs en is erkend examencentrum van PLIDA en DITALS.
Tiberius is een school die heel veel extra activiteiten voor de cursisten organiseert, zoals iedere eerste maandag een rondleiding met gids door Rimini en een welkomstborrel met de docenten in een bar; verder themafeesten op strand, gezamenlijke maaltijden, gratis filmvoorstellingen (in bioscoop), muziekavonden, kooklessen en gezamenlijke sportieve activiteiten, waaronder volleybaltoernooien, paardrijden, windsurfen, zwemmen, zeillessen, fietsen en trekking.
Excursies naar Urbino, San Marino, Bologna, Florence, Venetië, Sant’Arcangelo, Ravenna, Grotte di Onferno, Grotte di Frasassi, burchten in het Marecchia dal, Verruchio, Gradara, San Leo, bootexcursies. Voor deze activiteiten betalen de cursisten alleen de eventuele toegangskaarten en/of vervoerkosten.
Via de school zijn er talloze reductiemogelijkheden op sportactiviteiten: zeilen, paardrijden, fitness, tennis, golf en kuurarrangementen.
Download pdf brochure van Provincie Rimini (in het Nederlands).
Download pdf brochure van burchten in Kastelen in achterland Rimini (in het Nederlands).
Festivals en folkloristische feesten in Ravenna en omgeving:
“La Notte Rosa”: 1e week van juli, de hele kust van Romagna kleurt roze, verder met shows, concerten, festivals en theatervoorstellingen.
Zie hier voor een uitgebreid programma van alle evenementen in Rimini en omgeving.
SIGEP van 19-23 januari 2019: is de grootste manifestatie ter wereld in “Panificazione, Pasticceria & Gelateria” artigianale!
De lessen worden op 6 niveaus gegeven en er zijn maximaal 12 cursisten per klas.
Lesduur is 55 minuten. Maximale duur standaardcursus: 24 weken.
De lessen worden van maandag t/m vrijdag gegeven.
Omdat de school via een inschalingstest van te voren je niveau van het Italiaans test, kunnen de eerste lesdag de lessen meteen starten!
N.B. Standaardcursus: indien er slechts 2 cursisten per niveau zijn, dan worden er 3 lessen per dag geboden (i.p.v. 4 lessen p.d.). En bij 1 cursist per niveau wordt de standaardcursus omgezet in 2 privélessen (voor het zelfde bedrag).
Klik hieronder op de cursussen voor een beschrijving van de betreffende cursus.
Standaardcursus + lessen in de middag (in groepje, maar individueel als er geen andere deelnemers zijn)! Advies: basiskennis van het Italiaans.
De school in Rimini verzorgt diverse interessante groepsaanbiedingen voor voorgevormde groepen en begeleider of 11e persoon krijgt gratis cursus en verblijf!
Hieronder enkele voorbeelden:
Alle accommodatie in Rimini is vlakbij de school (in het centrum) op max. 15 min. reistijd (fietsafstand) naar de school.
Aankomst is op zondag na 14 uur en vertrek op zaterdag voor 10 uur. Eventueel één dag eerder aankomen of vertrekken is op aanvraag!
N.B.
Absolute beginners kunnen alleen starten op de rode data, niet-beginners op alle data!
jan | feb | mrt | apr | mei | jun | jul | aug | sep | okt | nov | dec |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21 | 04 | 04 | 01 | 06 | 03 | 01 | 05 | 02 | 07 | 04 | 02 |
28 | 11 | 11 | 08 | 13 | 10 | 08 | 12* | 09 | 14 | 11 | 09 |
18 | 18 | 15 | 20 | 17 | 15 | 19 | 16 | 21 | 18 | ||
25 | 25 | 23* | 27 | 24 | 22 | 26 | 23 | 28 | 25 | ||
29* | 29 | 30 |
Startdata privélessen: elke week van het jaar
*Geen lessen op feestdagen: 22 april, 25 april, 1 mei, 15 augustus.
Kerstvakantie: 14 december 2019.
Data 50+ programma van 1 week: 6 mei | 20 mei | 3 juni | 17 juni | 2 sept. | 16 sept. | 30 sept. | 7 oktober.
Bij Italstudio betaal je uitsluitend de originele prijzen van de school en geen extra administratiekosten!
cursusprijzen per persoon | 1 wk | 2 wkn | 3 wkn | 4 wkn |
---|---|---|---|---|
standaardcursus (20 lessen per week) | ||||
standaardcursus | 250 | 430 | 550 | 650 |
extra week vanaf 4 weken | 150 | |||
8 weken | 1.150 | |||
12 weken | 1.680 | |||
standaardcursus 12 wkn + stage | = prijs standaard (1.680) | |||
intensieve standaardcursus (25 lessen per week) | ||||
intensieve standaardcursus | 360 | 650 | 880 | 1.090 |
zomeraanbieding jongeren van 16-25 jaar (2 weken) geldig van juni t/m augustus |
||||
standaardcursus + strandbed + 2 aperitivi (prijs is inclusief kamer) |
717 | |||
50+ programma – 1 week (2 weken op verzoek) | ||||
4 taallessen p.d. + excursies & activiteiten | 640 | |||
Combinatiecursussen (standaard + elke middag 2 lessen ….. ) | ||||
conversatie of praktische grammatica of Italiaanse film of kunstgeschiedenis of modegeschiedenis | 495 | 795 | 1.095 | 1.395 |
Combinatiecursussen voor professionals (standaard + elke middag 2 lessen ….. ) | ||||
handelscorrespondentie of handel & economie of hotel & toerisme of bankwezen of (internationaal) recht | 680 | 1.350 | 1.830 | 2.490 |
standaard + 2x kookles p.w. | 450 | 800 | 1.000 | 1.200 |
standaard + 2 privé zanglessen p.w. | – | 800 | 1.000 | 1.200 |
Minicursussen (10 lessen p.w.) grammatica of conversatie of schrijven |
210 | 360 | 480 | 550 |
15 privélessen (1-op-1) | 495 | 900 | ||
20 privélessen (1-op-1) | 660 | 1.200 | ||
30 privélessen (1-op-1) | 990 | 1.800 | ||
privélessen voor professionals | 40 per uur (minimaal 10 uur) | |||
**privé conversatie “Italiano passeggiando” conversatieles tijdens wandeling met leraar |
50 (per 90 minuten) | |||
Opfriscursus voor leraren Italiaans (20 lessen) Startdata 2019: 22 januari | 16 juli |
450 | |||
Introductie didactiek voor leraren Italiaans Startdata 2019: 29 januari | 23 juli |
350 | |||
stage lesgeven voor (aankomende) leraren Startdata 2019: 5 februari | 30 juli |
250 |
N.B.
Prijs is exclusief eenmalig € 50,- inschrijfgeld per persoon (blijft kalenderjaar geldig voor school in Rimini).
Bij de prijs is het lesmateriaal inbegrepen.
** Italiano Passeggiando (convervatie tijdens wandelingen/excursies): prijs is exclusief kosten van behandelingen, maaltijden, vervoer, eventuele proeverijen. Alleen bij “Solo Griffe” en “Outlet” is de prijs voor vervoer inbegrepen!
Aankomst is in principe op zondag (na 14 uur) en vertrek op zaterdag (voor 10 uur). Eventueel één dag eerder aankomen of vertrekken op aanvraag.
*prijzen per persoon | prijs per week (6 nachten) |
---|---|
appartement, gedeelde keuken en badkamer 2-persoonskamer 1-persoonskamer |
vanaf 140 p.p. vanaf 170 |
gastgezin, logies/ontbijt 2-persoonskamer 1-persoonskamer Toeslag voor halfpension |
vanaf 150 p.p. vanaf 168 ca. 10 per maaltijd |
hostel (gedeelde 4/6 pers. kamers) | vanaf 14 p.p.p.d. |
hotel, eigen appartement, residence enz. | op aanvraag, neem contact met ons op. |
* Dit zijn de minimale huurprijzen en vaak zelfs de normale prijzen. Maar de prijzen hangen af van beschikbaarheid en seizoen. Wil je eerst de exacte huurprijs weten, neem dan contact met ons op.
Bij de huurprijs van een kamer in gedeeld appartement zijn de kosten voor eindschoonmaak à € 25 niet inbegrepen.
Rimini heeft een eigen vliegveld F. Fellini, waar vanuit NL alleen charters van Transavia op vliegen. En van Keulen/Bonn gaan er met TUIfly rechtstreekse vluchten naar Rimini.
De vliegvelden van Bologna (G. Marconi) en Ancona (Falconara) liggen op ca. 1 uur reistijd per trein van Rimini.
Voor vertrek ontvang je de reisbescheiden met verdere informatie over hoe je het beste naar je accommodatie/school kunt gaan.
Binnen 1-2 dagen ontvang je de boekingsbevestiging of we nemen zo snel mogelijk contact met je op. Lees voor inschrijving ook de algemene informatie met nuttige info!
De velden met een * zijn verplicht.